لوازم-یدکی-i40

لوازم یدکی i40 | لوازم یدکی هیوندای i40

I40 VF

لوازم یدکی هیوندای i40 | لوازم یدکی i40

هیوندای آی۴۰ (به انگلیسیHyundai i40) خودرویی از هیوندای می باشد. که در سال ۲۰۱۱ و بر مبنای سوناتای نسل ششم و برای قشر متوسط اروپا با کیفیتی بهتر نسبت به سایر محصولات هیوندای عرضه گردید و وارد بازر شد. این خودرو در کلاس خودروی اندازه متوسط قرار گرفته است و در اصل نسخه روپایی هیوندای سوناتا می باشد. (لوازم یدکی هیوندای i40)

بر روی پلت فرم همین خودرو واقع شده ‌است. این خودرو در دو مدل استیشن و سدان عرضه می‌گردد. این خودرو از جلو بسیار شبیه به هیوندای النترا می باشد و با وجود نه ایربگ، در سال ۲۰۱۱ موفق به کسب پنج ستاره ایمنی از سازمان یورو ان سی ای پی شد. همانند سوناتا که در سال ۲۰۱۵ توسط همین سازمان تست شده است و موفق به کسب همین مقدار ستاره شد.

با این تفاوت که تعداد ایربگ‌های سوناتا کمتر از آی۴۰ است. مانیتور این خودرو ۷ اینچ و مانیتور سوناتا ۸ اینچ دارد. از درون کابین این خودرو هم نمی‌توان شباهتی با سوناتا یافت و می‌توان گفت کابین و طراحی خارجی این خودرو بیشتر به گرنجور شبیه است. آسان موتور مدتی این خودرو را در هردو مدل به ایران با قیمتی در حدود ۱۷۰ میلیون تومان وارد می نمود.

اما به دلیل قیمت بالای این خودرو نسبت به هیوندای سوناتا، مردم ایران از این خودرو آنچنان استقبالی نکردند. که نهایتاً به توقف عرضه این خودرو در ایران منجر شد.

منبع : ویکی پدیا


فروش لوازم یدکی i40 | لوازم یدکی اصلی i40