لوازم-یدکی-اپتیما

لوازم یدکی اپتیما | لوازم یدکی کیا اپتیمالوازم یدکی اپتیما | لوازم یدکی کیا اپتیما

اپتیما کیاموتورز

 

فروشگاه لوازم یدکی کیا اپتیما

خودرویی سدان  از محصولات کیا موتورز می باشد که از سال ۲۰۰۰ تا  بحال در کره جنوبی تولید می شود. نسل اولی این مدل از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۵ و نسل دوم آن بین سال‌ های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۰ تولید شده است و در کشورهای گوناگونی، با نام‌های Magentis و Lotze به فروش رسیده است. از آن زمان تا کنون این خودرو همچنین مدل محبوب کیا بوده‌ است و توانسته‌است جایزه بهترین طراحی را در سال ۲۰۱۱ را به خود اختصاص بدهد. نسل سوم اپتیما از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۵ با چهره‌ای زیبا و ظاهری کاملاً متفاوت، نقش مهمی در موفقیت جهانی کیاموتورز داشته است.


لوازم یدکی اپتیما

در آمریکا با نام Optima به فروش می رود. از اواسط سال ۲۰۱۵، کیا عنوان کرد که نسل جدیدی از اپتیما را در سال ۲۰۱۶ معرفی خواهد کرد، خودرویی که از دید کارشناسان، یک فیس‌ لیفت را تجربه کرده بود و تفاوت بنیادینی با مدل پیشین خود نداشته است. اما مدل ۲۰۱۷ اپتیما، در فضای داخلی تغییرات زیادی دارد و از این حیث می‌توان آن را نسخه‌ ی جدید در نظر گرفت. نسخه‌ ای که از نسل چهارم در ایران عرضه شده از لحاظ پیشرانه، تفاوت زیادی با مدل پیشین خود نداشته است. این خودرو همچنین از پیشرانه ی  ۲٫۴ لیتری تنفس طبیعی استفاده می‌کند که گفته می‌شود در حد چند اسب بخار بهینه‌سازی شده‌است.


لوازم یدکی اصلی اپتیما

این پیشرانهٔ ۴ سیلندر، ۱۸۵ اسب بخار توان به چرخ‌های جلو منتقل می‌کند که بدین ترتیب ۸ اسب بخار قوی‌تر از نسل قبلی است. البته عملکرد اپتیما ۲۰۱۷ در شتاب‌گیری کمی بهتر شده‌است؛ اما بهبود چندان چشم‌گیری به‌شمار نمی‌آید. با این پیشرانه، شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت خودرو معادل ۸ ثانیه است و نهایت سرعت آن به ۲۱۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد. قدرت بیشینهٔ پیشرانه در دور موتور ۶۰۰۰ و بیشترین گشتاور معادل ۲۴۰ نیوتن‌متر نیز در دور موتور ۴۰۰۰ دور بر دقیقه حاصل می‌شود. این نکته را نباید از یاد برد که در نشریات خارجی، شتاب صفر تا صد کیلومتر بر ساعت این نسخه از اپتیما، معادل ۷٫۵ ثانیه عنوان شده‌است که احتمالاً به دلیل نوع بنزین مصرفی آن‌ها می باشد.لوازم یدکی اپتیما | لوازم یدکی کیا اپتیما | لوازم یدکی اصلی اپتیما