لوازم-یدکی-اسپورتیج

لوازم یدکی اسپورتیج | لوازم یدکی کیا اسپورتیجلوازم یدکی اسپورتیج | لوازم یدکی کیا اسپورتیج

اسپورتیج کیاموتورز

 

فروشگاه لوازم یدکی اسپورتیج

کیا اسپورتیج یک خودروی کامپکت کراس اوور اس‌یووی (کامپکت اس‌یووی تا سال ۲۰۰۴) می باشد که از سال ۱۹۹۳ تا به حال توسط خودروساز کره‌ای «کیا موتورز» تولید شده است.

نسل دوم

این خودرو در ماه مه ۲۰۰۸ یک تغییر چهره را متحمل شد. کیا از سال ۲۰۰۷ این خودرو را در خط تولید ژیلینای اسلواکی خود مونتاژ می‌کند. در اوایل ۲۰۰۹ مدل مورد عرضه این خودرو در بریتانیا در کمتر از یک سال تغییر چهره دیگری را به خود دید. اسپورتیج در سال ۲۰۰۹ عنوان برترین خودروی قابل اعتماد را از دید گزارش مصرف‌کنندگان دریافت کرد. اسپورتیج در همان سال توانست در فهرست «۲۰ خودروی ارزان قیمت سال ۲۰۰۹» جای قرار بگیرد.


با دیدن اسپورتیج QL، آیا به یاد هواپیماهای جنگنده‌ می‌افتید؟ اما طراحان کیا اصرار دارند که بیفتید! چرا که طراحی نسل چهارم اسپورتیج، ترکیبی از خطوط تیز و شکسته به همراه سطوح صاف است. یعنی همان ویژگی‌هایی که در طراحی جنگنده‌ها نیز استفاده می‌شود و شاید به همین دلیل است که سال 2016، جایزه معتبر طراحی Red Dot را به این خودرو داده‌اند. اسپورتیج QL در اواخر 2015 به بازار جهانی معرفی شد اما نخستین سری وارداتی آن، به‌عنوان مدل 2017 وارد ایران شد. شرایط نه‌ چندان با ثبات واردکننده‌اش در سال‌های 96 و 97 باعث شد که عرضه نسل جدید اسپورتیج به بازار کشورمان چندان گسترده نباشد.لوازم یدکی اسپورتیج | لوازم یدکی کیا اسپوتیج | قطعات یدکی اسپورتیج | قطعات یدکی کیا اسپورتیج