PAD-KIT-FR-DISC-BRAKE-SONATA

لنت ترمز اصلی هیوندای

لنت ترمز اصلی هیوندای (لنت ترمز اصلی هیوندا) قسمتی از سیستم ترمز وسایل نقلیه‌است که با به وجود آوردن اصطکاک با دیسک یاکاسه ترمز باعث شتاب منفی در خودرو می‌شود. قدرت این سیستم معمولاً ۱۰ برابر قدرت موتور و حتی بیشتر می‌باشد. برای متوقف ساختن خودرویی با وزن یک تن که با سرعت ۱۳۰ کیلومتر بر ساعت در حرکت است توانی به میزان ۱۵۰ کیلووات مورد نیاز است. این توان به صورت انرژی حرارتی (که در برخی نقاط از لنت ترمز دمای آن به ۳۰۰الی ۸۰۰ درجه سانتیگراد می‌رسد) دفع می‌شود.

 

لنت ترمز هیوندا / لنت ترمز کیا

وظیفه دارد با تولید نیروی اصطکاکی مناسب انرژی جنبشی چرخ متحرکی را که تحت تأثیر نیروی موتور می‌باشد را گرفته و به انرژی حرارتی تبدیل کند. و سپس انرژی حرارتی را در فضا پخش نماید.

 

 لنت ترمز اصلی هیوندای

که با این عمل اتومبیل از حالت حرکت به حالت سکون و یا از سرعت آن کاسته می‌شود. لنت ترمز اصلی هیوندای / لنت ترمز کیا باید ضریب اصطکاکی بالا و پایدار داشته و با تغییرات درجه حرارت خاصیت خود را از دست ندهد و همچنین باید در مقابل سائیدگی استحکام داشته و کاسه ترمز را خراش ندهد.

 

لنت ترمز جلو سوناتا yf


لنت ترمز چطور کار می‌کند؟

توقف خودرو نیازمند اصطکاک است و تولید اصطکاک در سیستم ترمز، برعهده لنت‌هاست. لنت‌ها روی دیسک‌ها فشرده می‌شوند و اصطکاک میان لنت و دیسک، موجب کاهش سرعت خودرو می‌شود به این فکر کنید که در طول یک روز، یک هفته، یک ماه یا یک سال، چند بار باید لنت‌‌ها روی دیسک‌ها فشرده شوند؟ در نتیجه فرسایش لنت‌ها و نیاز آن‌ها به تعویض مرتب چندان دور از ذهن نیست.

 

لنت ترمز هیوندای چقدر عمر می‌کند؟

هیچ قانون مشخصی برای این موضوع وجود ندارد. طول عمر دیسک‌ها به نوع خودرو، شیوه رانندگی با آن و محل رانندگی با آن دارد به طور کلی طول عمر لنت حدود ۸۰ هزار کیلومتر برآورد می‌شود. اما زمان مناسب برای تعویض لنت کاملا بستگی به خودروی شما دارد و عوامل متعددی بر آن اثر می‌گذارند.

 

چه عواملی بر عمر لنت ترمز اصلی هیوندای اثر می‌گذارند؟

بد نیست نگاهی داشته باشید به عواملی که کمک می‌کنند طول عمر لنت ترمز هیوندای فزایش یابد.

 

کجا رانندگی می‌کنید؟

اگر به طور کلی در بزرگراه‌ها و آزادراه‌ها رانندگی می‌کنید، احتمالا در می‌یابید که طول عمر لنت‌های ترمز خودروی شما بیشتر از افرادی است که در نواحی داخلی شهر رانندگی می‌کنند دلیل؟ در مناطق داخلی شهری شما باید در هر تقاطع توقف کنید و دوباره حرکت کنید در نتیجه فشار بیشتری بر لنت‌های ترمز می‌آورید.

 

چند مسافر دارید؟

هرچه تعداد سرنشین‌های خودرو بیشتر باشد، وزن خودرو افزایش می‌یابد و در نتیجه برای توقف آن، فشار بیشتری به ترمز وارد می‌شود یک خودرو که به طور معمول یک خانواده بر آن سوار شوند، احتمالا در مدت زمان کوتاه‌تری نیاز به تعویض لنت پیدا می‌کند.

  1. نوع لنت ترمز هیوندا / لنت ترمز کیا
  2. نوع لنت ترمز هیوندا / لنت ترمز کیا می‌تواند اثر مهمی بر طول عمر آن داشته باشد.
  3. لنت‌ ترمزهای اورگانیک معمولا ارزان‌ترین و کم‌عمرترین هستند.
  4. لنت‌ ترمز های کم‌فلز (Low Metallic) ممکن است کمی سر و صدا داشته باشند، اما عمر آن‌ها کمی از لنت‌های اورگانیک بیشتر است.

 

لنت ترمز اصلی هیوندا

  1. لنت‌ ترمزهای نیمه فلزی معمولا طول عمر بالایی دارند.
  2. لنت‌ ترمزهای سرامیکی طول عمری بیشتر از تمام انواع لنت دارند.
  3. اما در مقابل، قیمت آن‌ها نیز بالاتر است.
  4. به طور معمول لنت‌های جلو سریعتر از لنت‌های عقب فرسوده می‌شوند.
  5. چرا که معمولا بار ترمز بر محور جلو متمرکز می‌شود.

 

چند کیلومتر می‌رانید؟

هرچه مسیر رانندگی روزانه شما طولانی‌تر باشد، طبیعی است که لنت‌های ترمز خودرویتان نیز زودتر مصرف می‌شوند.

 

چطور زمان مناسب تعویض لنت ترمز هیوندای را بفهمیم؟

هیچ وقت تعویض لنت را پشت گوش نیاندازید. بعضی مدل‌های خودرو مجهز به سنسور فرسودگی لنت هستند و در صورتی که لنت نیاز به تعویض داشته باشد، به راننده هشدار می‌دهند. اما علائم زیادی وجود دارد که باید به آن‌ها توجه کنید.

 

علائمی که به شما هشدار می‌دهند که باید لنت ترمز هیوندا / لنت ترمز کیا را تعویض کنید

 

چراغ هشدار

بدیهی‌ترین نشانه نیاز به تعویض لنت ترمز، چراغ هشدار تعویض لنت روی داشبورد است. در این شرایط حداقل یک دست از لنت‌ ترمز خودروی شما نیاز به تعویض دارند. اما همه خودروها به این سنسور مجهز نیستند. اگر خودروی شما سنسور فرسایش لنت ترمز نداشته باشد، باید مرتب لنت‌ ترمزها را بازدید و بررسی کنید به خصوص در هر بار مراجعه به تعمیرگاه بهتر است از تکنیسین مربوط بپرسید که وضعیت لنت‌ ترمز چطور است.

 

سوت کشیدن یا خرخر کردن

وقتی صدای سوت یا خرخر از لنت‌ ترمز بلند شد، به این معناست که باید لنت‌هایتان را تعویض کنید. اگر صدای خرخر شنیدید، احتمالا لنت‌ها به طور کلی تمام شده‌اند و با هر ترمز، به دیسک‌های ترمز آسیب می‌زنید.

 

بررسی چشمی

از میان شکاف‌های رینگ خورو می‌توانید لنت‌ ترمزها را ببینید. حداقل ۳ میلی‌متر از لنت ترمز باید قابل رویت باشد. اگر چیزی کمتر از ۳ میلی‌متر می‌بینید،باید لنت‌ها را تعویض کنید.

 

کشیدن فرمان در زمان ترمز

اگر در زمان ترمز، فرمان خودرو به یک سمت می‌کشد. احتمالا نیاز به تعویض لنت ترمز دارید. البته ممکن است خرابی کالیپرها نیز عامل این موضوع باشد.

 

لرزش پدال

اگر در هنگام ترمز‌گیری پدال ترمز زیر پایتان شروع به لرزش می‌کند. احتمالا لنت‌هایتان را با فشار زیاد سوزانده‌اید و باید تعویض شوند.

 

چگونه عمر لنت ترمز هیوندای را افزایش دهیم؟

 

برای افزایش طول عمر لنت‌ها چند راه وجود دارد:

در هنگام حرکت در سرعت‌های بالا، از پیش اجازه دهید با کم‌کردن گاز، سرعت خودرو کم شود. ترمز ناگهانی به لنت‌ها فشار وارد می‌کند. پس اگر می‌دانید که چند صد متر جلوتر باید سرعت خود را کاهش دهید. از همین لحظه و با رها کردن پدال گاز این کار را بکنید.

 

لنت ترمز هیوندای

وقتی به ترافیک می‌رسید، زودتر ترمز کنید. با افزایش زمان ترمزگیری، فشار روی لنت‌ها کاهش می‌یابد. به طور کلی رانندگی تهاجمی و گاز و ترمز پیاپی، استهلاک لنت‌ها را افزایش می‌دهد. وسایل اضافی را که وزن خودرو را افزایش می‌دهند، از خودرو خارج کنید. سبک‌تر برانید.

پس از تعویض لنت ترمز هیوندای چه کنیم؟

 

لنت ترمز هیوندای

یک دست لنت ترمز نو روی خودرو نیازمند حدودا ۵۰۰ کیلومتر هستند تا به درستی روی دیسک‌ها «جا بیافتند.» پس در نظر داشته باشید که عملکرد لنت‌ها تا پیش از این زمان ممکن است مناسب نباشد و باید با احتیاط بیشتری رانندگی کنید. همچنین رانندگی تهاجمی و ترمز شدید ممکن است به لنت‌های نو آسیب بزند.

 

عمر دیسک‌های ترمز خودرو چقدر است؟

عمر دیسک‌های ترمز نیز مانند لنت‌ها بستگی به نوع خودرو و شیوه رانندگی با آن دارد. به طور کلی عمر دیسک‌ها بسیار بیشتر از لنت‌هاست، اما گاهی ممکن است مجبور شوید که همزمان آن‌ها را تعویض کنید. دیسک‌های ترمز جلو معمولا در گذر زمان نازک می‌شوند.

 

لنت ترمز اصلی هیوندا

نازک‌شدن دیسک، موجب داغ‌شدن سریع آن و در نتیجه ضعف ترمزگیری می‌شود. حداقل ضخامت مجاز دیسک معمولا توسط تولیدکننده مشخص می‌شود و هیچ یک از دیسک‌ها نباید نازک‌تر از این میزان باشند.


منبع : نیسان نوین

در این بازرگانی لنت ترمز هیوندای و لنت ترمز اصلی کیا به بفروش می رسد که عبارتند از : لوازم یدکی هیوندای  ,لنت ترمز اکسنت ، لنت ترمز آوانته ، لنت ترمز آزرا ، لنت ترمز سنتنیال ، لنت ترمز کوپه ، لنت ترمز اصلی هیوندا, النترا ، لنت ترمزجنسیس ,لنت ترمز جنسیس کوپه ، لنت ترمز توسان ، لنت ترمز سانتافه ، لنت ترمز وراکروز ، لنت ترمز سوناتا ، لنت ترمز ورنا، لنت ترمز ولوستر ، لنت ترمز i20 ، لنت ترمز i30 ، لنت ترمز i40 ، لنت ترمز ix45 ، لنت ترمز ix55 ، لنت ترمز سراتو برای خرید لنت ترمز دستی توسان و لنت ترمز دستی اسپورتیج اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *