فیلتر کابین اصلی هیوندای-فیلتر تهویه مطبوع اصلی هیوندای

فیلتر کابین اصلی هیوندای

شايد براي بسياري اين اتفاق افتاده است که زماني که سيستم تهویه خودرو خودر را روشن مي کنند.(فیلتر کابین اصلی هیوندای- فیلتر تهویه مطبوع اصلی هیوندای) در فصل گرما در فضاي خودرو بوي نامطبوعي از کولر خودر به مشام مي رسد، يکي از اجزا سيستم تهويه(Hvac) خودرو هاي جديد که معمولا جزء موارد تعويضي در دوره هاي سرويس و نگهداري خودرو محسوب مي گردد، فيلتر کابین خودرو مي باشد.

 

(فیلتر کابین اصلی هیوندای)

هواي ورودي به کابين خودرو از طريق سيستم تهويه مطبوع و بخاري توسط اين قطعه فيلتر گرديده و از ورود ذرات، گرد و غبار و ساير محرک هاي تنفسي به داخل کابين جلوگيري نموده وباعث مي شود که حداکثر ميزان هواي تميز با کمترين آلودگي و صدا از دريچه هاي ورودي داشبورد وارد کابين گردد. تعويض فيلتر هواي کابين خودرو ، در فواصل توصيه شده و يا حتي در مناطقي که در آن دوده و گرده شايع تر است، در فواصل کوتاهتر ، به مسافران اجازه مي دهد تا با استنشاق هواي پاک و تازه ، از سفر خود لذت ببرند. خودروهايي که در شهر هاي پر ترددي همانند تهران و گاها در ترافيک هاي شهري ساعت ها مي مانند، تعويض فیلتر کابین اصلی جزء موارد اصلي در طي دور هاي نگهداري از خودر به شمار ميرود که نه تنها در بهبود و گردش سيستم تهويه کمک مي کند بلکه در بهبود کيفيت گردش هواي خودرو نيز موثر مي باشد. (فیلتر کابین اصلی هیوندای-فیلتر تهویه مطبوع اصلی هیوندای)

 

فيلتر هواي کابين خودرو چيست؟

فيلتر هواي کابين خودرو وسيله اي براي تصفيه ذرات گرفته شده از هواي ورودي مدخل سيستم تهويه خودروي شماست. اين ابزار به بهبود کيفيت و تصفيه هواي داخل خودرو از هرگونه آلايندگي و ناپاکي کمک مي کند. بيشتر فيلتر هوا ها ساخته شده از کاغذ (الياف ) پليسه دار که کاربرد مختلفي در انواع مختلف فيلتر مديا ها دارند. بعضي از آنها ترکيبي از پنبه و کاغذ ميباشند، در حالي که بقيه شبيه فيلتر هواي سيستم مکش خودرو و اساسا بيشتر شبيه کوچک شده کاغذ فيتر ميباشند.(فیلتر کابین اصلی هیوندای-فیلتر تهویه مطبوع اصلی هیوندای) بعضي از آنها هم به شکل فيلتر پنبه اي در کارتريج قرار دارند. بعضي مواقع فيلتر هواي کابين با فيلتر هواي دروني احتراق سوخت (موتور) اشتباه گرفته مي شود. فيلتر هواي دروني احتراق سوخت که زير کاپوت ماشين شما قرار دارد مانع از ورود ذرات به داخل موتور مي شود. و يک راننده ممکن است در تعويض روغني با پيشنهاد فيلتر هوا مواجه شده باشد. و آن به اين دليل است که در صورت گرفتگي و پر شدن فيلتر از آلايندگي ها در عملکرد موتور ميتواند تاثير بگذارد. تشخيص و تمايز اين دو فيلتر خيلي مهم مي باشد. (فیلتر کابین اصلی هیوندای-فیلتر تهویه مطبوع اصلی هیوندای)

وقتي که شما در حال خريد فيلتر هواي کابين خودرو هستيد درواقع شما در صدد بهبود کيفيت هواي تنفسي داخل کابين خودرو براي خودتان و مسافرانتان هستيد. فيلتر هواي کابين به عنوان بخش مهمي از عمکرد کيربگس خودرو و امنيت خودرو نيست. رانندگان ميتوانند فيلتر هواي سبز که پايداري بيشتري دارند خريداري کنند و خريد فيلتر هواي سبز در واقه توجه به تنفس سرنشينان خودرو ميباشد.(فیلتر کابین اصلی هیوندای-فیلتر تهویه مطبوع اصلی هیوندای)

 

فيلتر هواي کابين خودرو در کجا قرار گرفته است؟

فيلتر هواي کابين خودرو و يا فيلتر هواي کولر در قسمت هاي مختلف خودرو با توجه به نوع خودرو قرار گرفته است. در برخي از خودرو ها در محلي قرار گرفته اند که دسترسي به انها براي پاک کردن و تعويض راحت تر و آسانتر مي باشد ولي در برخي از خودرو ها تعويض و پاک کردن اين فيلتر ها بسيار مشکل مي باشد.(فیلتر کابین اصلی هیوندای-فیلتر تهویه مطبوع اصلی هیوندای)

اکثر فيلتر هواي کابين خودرو بعد از فن در سيستم تهويه قرار گرفته اند بعضي از آنها در دريچه کوچک محفظه فن قرار دارند. در اکثر خودرو ها در قسمت پايين صندلي جلويي سرنشين جلو و محل پاي سرنشين جلو، واقع شده است. براي دسترسي راحت تر به کتابچه راهنماي خودرو مراجعه فرماييد.

 

آيا فيلتر کولر همان فيلتر کابين خودرو است؟

بله، در برخي موارد سازندگان اين ها را A/C فيلتر و يا فيلتر تهويه (کولر) مي نامند و بقيه آنها را به عنوان فيلتر کابين خودرو مي شناسند. در هر صورت آنها همان نقش باز دارنده آلايندگي ها و گرد و غبار و آلرژن هاي ديگر هواي کابين خودرو به شمار مي رود.

 

آيا تعويض کابين خودرو واقعا ضروري است؟

فيلتر کثيف کابين خودرو باعث کارايي پايين سيستم تهويه و اتلاف توان کولر مي شود و همچنين باعث کاهش جريان هواي داخل کابين خودرو مي شود. در همچين شرايطي و در مواقع افزايش درجه هواي کابين خودرو که نياز مبرمي به کولر داريم سيستم تهويه کولر کار مشکلي خواهد داشت.(فیلتر کابین اصلی هیوندای-فیلتر تهویه مطبوع اصلی هیوندای) خيلي مهم است و اين تعويض باعث سلامتي سرنشينان خودرو مي باشد. فيلتر هواي کابين خودرو از موارد مهم سيستم تهويه خودرو مي باشد که باعث از بين رفتن بخش عمده اي از آلودگي هاي هوا داخل کابين و محافظت از سرنشينان از اين آلودگي ها مي شود.

 

جايگزيني فيلتر کابين اصلی خودرو

با پيروي از اين موارد تعويض فيلتر هواي کابين خودرو نسبتا آسان مي باشد. خودرو هاي جديد معمولا مجهز به يک و بيشتر از يک فيلتر کابين خودرو مي باشد. فيلتر هو اي کابين خودرو باعث ورود هواي تازه از دريچه هاي داشبورد ميباشد.

 

زمان تعويض فيلتر کابین اصلی هیوندای خودرو؟

بر اساس گفتگوي اکثريت سازندگان خودرو تعويض فيلتر کابين خودرو بايستي سالي يک بار و يا بعد از 12 تا 15 هزار مايل رانندگي که هر کدام زودتر رسد، انجام گيرد. به هر حال چنانچه خودروي شما بيشتر در مناطق آلوده و جاده هاي خاکي مورد استفاده قرار مي گيرد شما ممکن است که توجه بيشتري نسبت به تعويض فيلتر هواي موتور داشته باشيد در چنين مواقعي تعويض فيلتر هواي کابين خودرو از هر 6 ماه و يا 7 تا 9 هزار کيلومتر کارکرد پيشنهاد مي شود. (فیلتر کابین اصلی هیوندای-فیلتر تهویه مطبوع اصلی هیوندای) به منظور محافظت از سيستم تهويه خودروي خود و بيهنه سازي و کارائي مطلوب ( و همچنين جهت محافظت و سلامت خود و سرنشينان خودرو) تعويض و جايگزيني فيلتر هواي کابين خودرو در مفاصل معين از اهميت خاصي برخوردار مي باشد. هزينه و وقتي که شما صرف تعويض فيلتر هواي کابين خودرو ميکنيد منجر به راحتي و سلامتي شما مي باشد.


منبع : سیستم راد


فیلتر کابین (فیلتر هوای کابین) چیست ؟

فیلتر هوای کابین بر سر مسیر هوای ورودی به کابین خودرو نصب می شود و وظیفه اصلی آن پاک سازی هوای ورودی که از طریق سیستم های گرمایش، سرمایش و تهویه مطبوع خودرو داخل خودرو می شود است. این فیلتر درصد بالایی از گرد و غباری که باعث ایجاد آلرژی برای سرنشینان می شود را جذب می کند. (فیلتر کابین اصلی هیوندای-فیلتر تهویه مطبوع اصلی هیوندای)

 

فیلتر کابین هیوندای

که به فیلتر های بخاری و فیلتر های اتاق نیز مشهورند، فیلتر های مهم و حساسی هستند که در خودرو های مدرن استفاده می شوند. در خودرو های قدیم ، هوا از کانال های ویژه ای وارد کابین خودرو می شد و بدون هیچ عامل فیلتر کننده ای ، هوای وارده آغشته به گرد و غبار و ذرات معلق مضر بود. هوایی که به کابین خودرو وارد می شود دارای انواع مواد آلاینده ، آلودگی ها، ذرات گرد و غبار و انواع مواد میکروسکپی محرک تنفسی است که با چشم دیده نمی شود. مواد خود‌ فیلتر بار الکتریکی دارند که این امر به جذب و حفظ آلودگی هوا کمک می کند با گردش هوا در این فیلترها ذرات آلرژی زا و گرد و غبار در فیبرهای مصنوعی آن گیر افتاده و بار الکتریکی به نگه داشتن این ذرات کمک می کند وظیفه ی این فیلتر تصفیه غبار و ذرات آلوده به اتاق سر نشینان است. ساخت و کارکرد این فیلتر با سایر فیلتر های بکار رفته خودرو نظیر فیلتر هوا و فیلتر روغن ، تفاوت اساسی دارد زیرا این فیلتر ، عهده دار تصفیه هوای استنشاقی و تنفسی است . بنابر این در فرآیند تولید و مواد بکار رفته در آن به ویژه (مدیا یا عامل صافی ) بایست حداکثر دقت را بکار برد. (فیلتر کابین اصلی هیوندای-فیلتر تهویه مطبوع اصلی هیوندای)

 

ویژگی مدیای بکار رفته در فیلتر کابین :

بطور کلی مدیای فیلتر کابین بایست قابلیت جذب ذرات ریز را داشته باشد :

گرد و غبار ، دوده ، دود ،ذرات معلق گاز خروجی از خودرو ها ، باکتری، این ذرات هر کدام به بخشی از دستگاه تنفسی سر نشینان آسیب می رساند. الیاف معمولی ، ظرفیت جذب بیش از 30 درصد را ندارد. بنابر این میزان آسیب به دستگاه تنفسی حداکثر است. علاه بر این رزین های بکار رفته در الیاف معمولی ، برای تنفس زیان آور است. (فیلتر کابین اصلی هیوندای-فیلتر تهویه مطبوع اصلی هیوندای)

 

زمان تعویض فیلتر کابین هیوندای

تعویض منظم و به موقع ی فیلتر از اهمیت بالایی بر خوردار است در شهرهای پر تردد و پر ترافیک مثل تهران آلودگی های محیطی بیشتری در سطح شهر وجود دارد که خودرو هایی که در این شهر ها تردد دارند در معرض بیشتر این الودگی ها قرار دارند، به همین دلیل فیلتر کابین آن ها زودتر از سایر فیلتر ها کثیف می شود و باید به موقع تعویض گردد که این امر نه تنها در بهبود گردش سیستم تهویه کمک می کند بلکه در بهبود کیفیت گردش هوای خودرو نیز موثر است. مسدود شدن فیلتر کابین و عدم توانایی جذب گردو غبار، باکتری و قارچ علاوه بر ایجاد فضایی ناخوشایند برای سرنشین ها، اجازه می دهد که ذرات مضر وارد هوای کابین خودرو شوند.

 

(فیلتر کابین اصلی هیوندای- فیلتر تهویه مطبوع اصلی هیوندای)

اگر متوجه ی کاهش شدت جریان ورودی از سیستم تهویه مطبوع خودرو خود شدید زمان آن است که فیلتر خود را تعویض کنید . کارایی پایین سیستم تهویه و اتلاف توان کولر از پیامد های فیلتر کثیف است. تعویض به موقع فیلتر کابین میتواند تضمینی برای سلامتی تنفس سرنشینان خودرو باشد. 


منبع : فیلتر سرکان

در این بازرگانی فیلتر کابین اصلی هیوندای و  فیلتر کابین اصلی کیا به بفروش می رسد که عبارتند از :

فیلتر کابین اکسنت ، فیلتر کابین آوانته ، فیلتر کابین آزرا ، فیلتر کابین سنتنیال ، فیلتر کابین کوپه ، فیلتر کابین, النترا ، فیلتر کابین ، جنسیس فیلتر کابین جنسیس کوپه ، فیلتر کابین توسان ، فیلتر کابین سانتافه ، فیلتر کابین وراکروز ، فیلتر کابین سوناتا ، فیلتر کابین ورنا ، فیلتر کابین ولوستر ، فیلتر کابین i20 ، فیلتر کابین i30 ، فیلتر کابین i40 ، فیلتر کابین ix45 ، فیلتر کابین ix55 ، فیلتر کابین سراتو ,فیلتر تهویه مطبوع اصلی هیوندای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *