فیلتر کابین اصلی هیوندای-فیلتر تهویه مطبوع اصلی هیوندای

تعویض منظم و به موقع فیلتر

شاید برای بسیاری این اتفاق افتاده است که زمانی که سیستم تهویه خودرو خودر را روشن می کنند.(فیلتر کابین اصلی هیوندای- فیلتر تهویه مطبوع اصلی هیوندای) در فصل گرما در فضای خودرو بوی نامطبوعی از کولر خودر به مشام می رسد، یکی از اجزا سیستم تهویه(Hvac) خودرو های جدید که معمولا جزء موارد تعویضی در دوره های سرویس و نگهداری خودرو محسوب می گردد، فیلتر کابین خودرو می باشد.

 

(فیلتر کابین اصلی هیوندای)

هوای ورودی به کابین خودرو از طریق سیستم تهویه مطبوع و بخاری توسط این قطعه فیلتر گردیده و از ورود ذرات، گرد و غبار و سایر محرک های تنفسی به داخل کابین جلوگیری نموده وباعث می شود که حداکثر میزان هوای تمیز با کمترین آلودگی و صدا از دریچه های ورودی داشبورد وارد کابین گردد. تعویض فیلتر هوای کابین خودرو ، در فواصل توصیه شده و یا حتی در مناطقی که در آن دوده و گرده شایع تر است، در فواصل کوتاهتر ، به مسافران اجازه می دهد تا با استنشاق هوای پاک و تازه ، از سفر خود لذت ببرند. خودروهایی که در شهر های پر ترددی همانند تهران و گاها در ترافیک های شهری ساعت ها می مانند، تعویض فیلتر کابین اصلی جزء موارد اصلی در طی دور های نگهداری از خودر به شمار میرود که نه تنها در بهبود و گردش سیستم تهویه کمک می کند بلکه در بهبود کیفیت گردش هوای خودرو نیز موثر می باشد. (فیلتر کابین اصلی هیوندای-فیلتر تهویه مطبوع اصلی هیوندای)

 

فیلتر هوای کابین خودرو چیست؟

فیلتر هوای کابین خودرو وسیله ای برای تصفیه ذرات گرفته شده از هوای ورودی مدخل سیستم تهویه خودروی شماست. این ابزار به بهبود کیفیت و تصفیه هوای داخل خودرو از هرگونه آلایندگی و ناپاکی کمک می کند. بیشتر فیلتر هوا ها ساخته شده از کاغذ (الیاف ) پلیسه دار که کاربرد مختلفی در انواع مختلف فیلتر مدیا ها دارند. بعضی از آنها ترکیبی از پنبه و کاغذ میباشند، در حالی که بقیه شبیه فیلتر هوای سیستم مکش خودرو و اساسا بیشتر شبیه کوچک شده کاغذ فیتر میباشند.(فیلتر کابین اصلی هیوندای-فیلتر تهویه مطبوع اصلی هیوندای) بعضی از آنها هم به شکل فیلتر پنبه ای در کارتریج قرار دارند. بعضی مواقع فیلتر هوای کابین با فیلتر هوای درونی احتراق سوخت (موتور) اشتباه گرفته می شود. فیلتر هوای درونی احتراق سوخت که زیر کاپوت ماشین شما قرار دارد مانع از ورود ذرات به داخل موتور می شود. و یک راننده ممکن است در تعویض روغنی با پیشنهاد فیلتر هوا مواجه شده باشد. و آن به این دلیل است که در صورت گرفتگی و پر شدن فیلتر از آلایندگی ها در عملکرد موتور میتواند تاثیر بگذارد. تشخیص و تمایز این دو فیلتر خیلی مهم می باشد. (فیلتر کابین اصلی هیوندای-فیلتر تهویه مطبوع اصلی هیوندای)

وقتی که شما در حال خرید فیلتر هوای کابین خودرو هستید درواقع شما در صدد بهبود کیفیت هوای تنفسی داخل کابین خودرو برای خودتان و مسافرانتان هستید. فیلتر هوای کابین به عنوان بخش مهمی از عمکرد کیربگس خودرو و امنیت خودرو نیست. رانندگان میتوانند فیلتر هوای سبز که پایداری بیشتری دارند خریداری کنند و خرید فیلتر هوای سبز در واقه توجه به تنفس سرنشینان خودرو میباشد.(فیلتر کابین اصلی هیوندای-فیلتر تهویه مطبوع اصلی هیوندای)

 

فیلتر هوای کابین خودرو در کجا قرار گرفته است؟

فیلتر هوای کابین خودرو و یا فیلتر هوای کولر در قسمت های مختلف خودرو با توجه به نوع خودرو قرار گرفته است. در برخی از خودرو ها در محلی قرار گرفته اند که دسترسی به انها برای پاک کردن و تعویض راحت تر و آسانتر می باشد ولی در برخی از خودرو ها تعویض و پاک کردن این فیلتر ها بسیار مشکل می باشد.(فیلتر کابین اصلی هیوندای-فیلتر تهویه مطبوع اصلی هیوندای)

اکثر فیلتر هوای کابین خودرو بعد از فن در سیستم تهویه قرار گرفته اند بعضی از آنها در دریچه کوچک محفظه فن قرار دارند. در اکثر خودرو ها در قسمت پایین صندلی جلویی سرنشین جلو و محل پای سرنشین جلو، واقع شده است. برای دسترسی راحت تر به کتابچه راهنمای خودرو مراجعه فرمایید.

 

آیا فیلتر کولر همان فیلتر کابین خودرو است؟

بله، در برخی موارد سازندگان این ها را A/C فیلتر و یا فیلتر تهویه (کولر) می نامند و بقیه آنها را به عنوان فیلتر کابین خودرو می شناسند. در هر صورت آنها همان نقش باز دارنده آلایندگی ها و گرد و غبار و آلرژن های دیگر هوای کابین خودرو به شمار می رود.

 

آیا تعویض کابین خودرو واقعا ضروری است؟

فیلتر کثیف کابین خودرو باعث کارایی پایین سیستم تهویه و اتلاف توان کولر می شود و همچنین باعث کاهش جریان هوای داخل کابین خودرو می شود. در همچین شرایطی و در مواقع افزایش درجه هوای کابین خودرو که نیاز مبرمی به کولر داریم سیستم تهویه کولر کار مشکلی خواهد داشت.(فیلتر کابین اصلی هیوندای-فیلتر تهویه مطبوع اصلی هیوندای) خیلی مهم است و این تعویض باعث سلامتی سرنشینان خودرو می باشد. فیلتر هوای کابین خودرو از موارد مهم سیستم تهویه خودرو می باشد که باعث از بین رفتن بخش عمده ای از آلودگی های هوا داخل کابین و محافظت از سرنشینان از این آلودگی ها می شود.

 

جایگزینی فیلتر کابین اصلی خودرو

با پیروی از این موارد تعویض فیلتر هوای کابین خودرو نسبتا آسان می باشد. خودرو های جدید معمولا مجهز به یک و بیشتر از یک فیلتر کابین خودرو می باشد. فیلتر هو ای کابین خودرو باعث ورود هوای تازه از دریچه های داشبورد میباشد.

 

زمان تعویض فیلتر کابین اصلی هیوندای خودرو؟

بر اساس گفتگوی اکثریت سازندگان خودرو تعویض فیلتر کابین خودرو بایستی سالی یک بار و یا بعد از ۱۲ تا ۱۵ هزار مایل رانندگی که هر کدام زودتر رسد، انجام گیرد. به هر حال چنانچه خودروی شما بیشتر در مناطق آلوده و جاده های خاکی مورد استفاده قرار می گیرد شما ممکن است که توجه بیشتری نسبت به تعویض فیلتر هوای موتور داشته باشید در چنین مواقعی تعویض فیلتر هوای کابین خودرو از هر ۶ ماه و یا ۷ تا ۹ هزار کیلومتر کارکرد پیشنهاد می شود. (فیلتر کابین اصلی هیوندای-فیلتر تهویه مطبوع اصلی هیوندای) به منظور محافظت از سیستم تهویه خودروی خود و بیهنه سازی و کارائی مطلوب ( و همچنین جهت محافظت و سلامت خود و سرنشینان خودرو) تعویض و جایگزینی فیلتر هوای کابین خودرو در مفاصل معین از اهمیت خاصی برخوردار می باشد. هزینه و وقتی که شما صرف تعویض فیلتر هوای کابین خودرو میکنید منجر به راحتی و سلامتی شما می باشد.


منبع : سیستم راد


فیلتر کابین (فیلتر هوای کابین) چیست ؟

فیلتر هوای کابین بر سر مسیر هوای ورودی به کابین خودرو نصب می شود و وظیفه اصلی آن پاک سازی هوای ورودی که از طریق سیستم های گرمایش، سرمایش و تهویه مطبوع خودرو داخل خودرو می شود است. این فیلتر درصد بالایی از گرد و غباری که باعث ایجاد آلرژی برای سرنشینان می شود را جذب می کند. (فیلتر کابین اصلی هیوندای-فیلتر تهویه مطبوع اصلی هیوندای)

 

فیلتر کابین هیوندای

که به فیلتر های بخاری و فیلتر های اتاق نیز مشهورند، فیلتر های مهم و حساسی هستند که در خودرو های مدرن استفاده می شوند. در خودرو های قدیم ، هوا از کانال های ویژه ای وارد کابین خودرو می شد و بدون هیچ عامل فیلتر کننده ای ، هوای وارده آغشته به گرد و غبار و ذرات معلق مضر بود. هوایی که به کابین خودرو وارد می شود دارای انواع مواد آلاینده ، آلودگی ها، ذرات گرد و غبار و انواع مواد میکروسکپی محرک تنفسی است که با چشم دیده نمی شود. مواد خود‌ فیلتر بار الکتریکی دارند که این امر به جذب و حفظ آلودگی هوا کمک می کند با گردش هوا در این فیلترها ذرات آلرژی زا و گرد و غبار در فیبرهای مصنوعی آن گیر افتاده و بار الکتریکی به نگه داشتن این ذرات کمک می کند وظیفه ی این فیلتر تصفیه غبار و ذرات آلوده به اتاق سر نشینان است. ساخت و کارکرد این فیلتر با سایر فیلتر های بکار رفته خودرو نظیر فیلتر هوا و فیلتر روغن ، تفاوت اساسی دارد زیرا این فیلتر ، عهده دار تصفیه هوای استنشاقی و تنفسی است . بنابر این در فرآیند تولید و مواد بکار رفته در آن به ویژه (مدیا یا عامل صافی ) بایست حداکثر دقت را بکار برد. (فیلتر کابین اصلی هیوندای-فیلتر تهویه مطبوع اصلی هیوندای)

 

ویژگی مدیای بکار رفته در فیلتر کابین :

بطور کلی مدیای فیلتر کابین بایست قابلیت جذب ذرات ریز را داشته باشد :

گرد و غبار ، دوده ، دود ،ذرات معلق گاز خروجی از خودرو ها ، باکتری، این ذرات هر کدام به بخشی از دستگاه تنفسی سر نشینان آسیب می رساند. الیاف معمولی ، ظرفیت جذب بیش از ۳۰ درصد را ندارد. بنابر این میزان آسیب به دستگاه تنفسی حداکثر است. علاه بر این رزین های بکار رفته در الیاف معمولی ، برای تنفس زیان آور است. (فیلتر کابین اصلی هیوندای-فیلتر تهویه مطبوع اصلی هیوندای)

 

زمان تعویض فیلتر کابین هیوندای

تعویض منظم و به موقع ی فیلتر از اهمیت بالایی بر خوردار است در شهرهای پر تردد و پر ترافیک مثل تهران آلودگی های محیطی بیشتری در سطح شهر وجود دارد که خودرو هایی که در این شهر ها تردد دارند در معرض بیشتر این الودگی ها قرار دارند، به همین دلیل فیلتر کابین آن ها زودتر از سایر فیلتر ها کثیف می شود و باید به موقع تعویض گردد که این امر نه تنها در بهبود گردش سیستم تهویه کمک می کند بلکه در بهبود کیفیت گردش هوای خودرو نیز موثر است. مسدود شدن فیلتر کابین و عدم توانایی جذب گردو غبار، باکتری و قارچ علاوه بر ایجاد فضایی ناخوشایند برای سرنشین ها، اجازه می دهد که ذرات مضر وارد هوای کابین خودرو شوند.

 

(فیلتر کابین اصلی هیوندای- فیلتر تهویه مطبوع اصلی هیوندای)

اگر متوجه ی کاهش شدت جریان ورودی از سیستم تهویه مطبوع خودرو خود شدید زمان آن است که فیلتر خود را تعویض کنید . کارایی پایین سیستم تهویه و اتلاف توان کولر از پیامد های فیلتر کثیف است. تعویض به موقع فیلتر کابین میتواند تضمینی برای سلامتی تنفس سرنشینان خودرو باشد. 


منبع : فیلتر سرکان

در این بازرگانی فیلتر کابین اصلی هیوندای و  فیلتر کابین اصلی کیا به بفروش می رسد که عبارتند از :

فیلتر کابین اکسنت ، فیلتر کابین آوانته ، فیلتر کابین آزرا ، فیلتر کابین سنتنیال ، فیلتر کابین کوپه ، فیلتر کابین, النترا ، فیلتر کابین ، جنسیس فیلتر کابین جنسیس کوپه ، فیلتر کابین توسان ، فیلتر کابین سانتافه ، فیلتر کابین وراکروز ، فیلتر کابین سوناتا ، فیلتر کابین ورنا ، فیلتر کابین ولوستر ، فیلتر کابین i20 ، فیلتر کابین i30 ، فیلتر کابین i40 ، فیلتر کابین ix45 ، فیلتر کابین ix55 ، فیلتر کابین سراتو ,فیلتر تهویه مطبوع اصلی هیوندای

یک دیدگاه برای “تعویض منظم و به موقع فیلتر”

  1. سلام . من وراکروز دارم فصل سرما بخاری روشن میکنم از زیر داشبود سرمای شدید میزند واین سری مسافرت رفتم مجور شدم با یک پتوی کوچک ببندم وبعد باطری ساز رفتم گفتند دریچه تهویه هوا ندارد. ایا چقدر صیحح است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *